LNJAK darbība – Jaungads Montreālā

Written by . Filed under Ziņas. Bookmark the Permalink. Comments are closed, but you can leave a trackback: Trackback URL.

photo

Laimīgu Jauno gadu, vēl Latviešu Nacionālā Jaunatnes Apvienība Kanādā (LNJAK)!

                Ikgadu atsevišķas latviešu jauniešu grupas Kanādā un Amerikā svin Jaungadu katrs savā pilsētā.  Diemžēl, esam ļoti izplatīti pa visu Ziemeļameriku un tamdēļ ir joprojām svarīgāk sadarboties, lai varam sanākt kopā lielākā skaitā. Šogad nolēmām ar Amerikas Latviešu Jaunatnes Apvienību (ALJA) sastrādāt un saorganizēt kopīgu Jaungadu sagaidīšanu Montreālā. Jaungadu ievadījām ar lielu sajūsmu, prieku un pozitīvām atsausksmēm!

Montreāla izrādījās ideāla pilsēta, kur svinēt Jaungadu, pat ja daudziem bija jāmēro liels ceļa gabals.  Montreālā dzīvo aktīva latviešu jauniešu grupa, kas uzņēmās noorganizēt vairāku dienu nodarbības ar Jaungada balli noslēgumā. Vispār, Montreāla ir forša pilsēta, kura daudziem ir pievilcīga.  Montreālā sastopamas franču un angļu kultūras, kā arī citas pasaules kultūras, kas izveido pilsetu par slavenu internacionālu centru.  Montreālas „joie de vivre”raksturo tās restorāni, kafejnicas, māksla, mūzika un itīpaši naktsdzīve. Tā ir Eiropas pilsēta Ziemeļamerikā.  Ziemas nodarbības piedod Montreālai savu pievilcīgumu: slidošana, hokejs, slēpošana, ragaviņu braukšana, u.t.t.  Tātad, kur labāk nosvinēt Jaungadu kā Montreālā!

Jaungada svinības Montreālā bija vairāku dienu notikums, kas iesākās 28. decembrī un beidzās 1. janvārī. Jaunieši apmetās noīrētos dzīvokļos, lai būtu kopīgums. Pirmā dienā gājām slidot Montreālas vecā pilsētā un tad sasildījāmies baudot karsto šokolādi un slavenās „bebru astes”. Pirmajā dienā bijām maza grupiņa, bet tomēr lustējāmies. Nakamajās divās dienās arvien pieauga mūsu skaits. Satikāmies, lai ēstu Kvebekas slavenās “poutine” pusdienas un iepazināmies ar Montreālu, katrs pēc savas gribas. Vakaros satikāmies draudzības stundās Montreālas naktslokālos.  Visinteresantākais bija Montreālas jaunais “apt 200”, kas ir naktsklubs izveidots dzīvokļa stilā.

Vecgada vakaru nosvinējām un ievadījām 2014 gadu Montreālas Latviešu Centrā.  Daudzi pielika savu roku, lai Centrs kļūtu par ziemas brīnumpasauli, kur satikām vecas paziņas un iepazināmies ar jauniem draugiem.  Visu vakaru “DJs” Aleks Ķeniņš un Andrejs Vilks spēlēja mūziku – tātad protams bija daudz dejošana. Ievedām 2014. gadu ar šampāniešu glāzi un sadraudzību.

Lai LNJAK un ALJAs Jaungads Montreālā izpildītos, liela pateicība ALJAS un LNJAK valdēm par atbalstu. LNJAK izsaka lielu pateicību Montreālas Latviešu Centra valdei, kas ziedoja savas telpas Jaungada sagaidīšanai.  Paldies arī Amandai Bērziņai, Ērikai Jaunkalnei un Andrim Kaniņam, kas brīvprātīgi palīdzēja rīcības komitejai, lai sagatavotu Centru Jaungada svinībām. Pie reizes, palīdzējām Montreālas pensionāriem izdekorēt zāli viņu Jaungada svinībām.

Pirmajā janvarī bija žēl atvadīties no visiem veciem un jauniem draugiem. Lai gan nodarbības ilga vairākas dienas, laiks ātri paskrēja un katram bija jāmēro ceļš mājās. Tagad skatāmies uz priekšu un gatavojamies uz LNJAK Draudzības dienām februārī Otavā un ŠMIJ (Šī Māksla Ir Jauna) no 6. līdz 8. martam, Toronto. Ceram, ka nākotnē atkal sadarbosimies ar ALJA, lai sarīkotu kopīgu pasākumu visiem Ziemeļamerikas latviešu jauniešiem!

Kaiva Mateus

LNJAK Informācijas nozares vadītāja